AUSTRAALIA INFO

 

Ilm

Saada link Prindi
Kui heaks ilmaks pidada sooja ja päikselist ilma, siis enamus aastast on Austraalias väga hea ilm.


Austraalia suuruse tõttu erineb ilm eri osades siiski üsna märgatavalt.
 
„Alumine“ kolmandik, kuhu jäävad nt Melbourne ja Sydney, on jahedate talvede ja soojade päikseliste suvede maa. Talv kestab orienteeruvalt juunist augustini ja see tähendab, et Sydneys kõigub temperatuur kümne kraadi ringis, hooti on tuult ja vihma. Victoria ja Tasmaania osariigid on mõnevõrra külmemad ja seal näeb vahel ka külmakraade. Need samad talvekuud on ka aeg, mil Veelahkmeaheliku lõunaosas (Snowy mountains) sajab natuke lund. Ülejäänud aastast valitseb meie mõistes suveilm, mis küll detsembrist veebruarini on mõnevõrra harjutust kuumem. Tundmatud pole ka kuumalained jõulude ja uue aasta kandis, mil temperatuur püsib 40 kraadi lähistel.

Mida põhjapoole, seda lühem on talv ja kuumem suvi ja aastaaegu eristada raskem. Austraalia põhjaosa - Darwin ja Cairns – kuulub juba lähisekvatoriaalsesse kliimasse, kus on vaid kaks aastaaega: kuum ja niiske (u novembrist aprillini) ning kuum ja kuiv (u maist oktoobrini).

Vaadates kohalikke ilmauudiseid, kõige rõõmsamad ilmateated räägivad tihtipeale vihmast. Nimelt juba mitmeid aastaid valitseb Austraalias põud, mida ehk suuremates linnades niiväga tunda pole, kuid on tõsiselt kahjustamas Austraalia põllumajandust. Põuast puutumata on vaid Austraalia põhjaosa, kuhu ulatuvad juba eelmainitud mussoonvihmad.
 

Viimati uuendatud ( Reede, 12 September 2008 16:46 )  
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys