AUSTRAALIA INFO

 
Elu

Soodsalt suurlinnas!

Saada link Prindi

Kellele ei meeldiks allahindlused või head pakkumised? Viimasel ajal on Austraalias väga popiks saanud kõikvõimalikke diile pakkuvad veebilehed. Põhimõte siis selles, et mõni firma tahab oma teenustele-kaupadele reklaami teha või oma kliendibaasi laiendada ja hõikab maha mõne väga soodsa pakkumise, millele reageerimiseks on piiratud aeg, enamasti päev või kaks.

Viimati uuendatud ( Kolmapäev, 28 September 2011 12:29 ) Loe lisa...
 

Kuum ilm teadagi paneb janutama...

Saada link Prindi
Nii et pole ime, et austraallased on alkoholi tarbimise poolest pisut kurikuulsad. Eks omajagu sellest kuulsusest tuleneb faktist, et enamus noori austraallasi sooritab "gap yeari" Euroopas (ja eelkõige Inglismaal) ja nagu ikka on see hea võimalus pidutsemiseks - seda enam, et paljud leiavad töö just baarides-pubides. Aga ka vanemad austraallased peavad oma märjukesest lugu. Õlle tarbimise poolest (u 110 liitrit aastas) on austraallased igatahes maailma esitabeli tipu kandis.
Viimati uuendatud ( Pühapäev, 11 Jaanuar 2009 03:50 ) Loe lisa...
 

Kus ööbida?

Saada link Prindi
Üks esimesi asju, mida Austraaliasse jõudes tuleb teha, on muidugi leida mingisugune ööbimiskoht.
Viimati uuendatud ( Pühapäev, 10 Jaanuar 2010 10:16 ) Loe lisa...
 

Millest alustada?

Saada link Prindi
Paljude Austraaliasse sõitu planeerijate peamine mure tundub olevat, et astun-lennukist-maha-ja-mis-ma-siis-peale-hakkan? Sõõm Austraalia õhku, paar rõõmuhüpet (lennust kangete jalgadega), ja juba tulebki hakata asju organiseerima. Esiteks muidugi linna jõudmist ja ööbimist, aga ka kiiresti töö leidmine on paljude prioriteet (kui enamus rahast on lennukipiletile kulutatud ja ülejäänu kuidagi maru kiiresti kadumas). Järgnevalt on ära toodud mõned pisiasjad, mis on olulised alustamaks aastat Austraalias. Nii et esimese paari päeva/nädala jooksul on kasulik need korda ajada.
Viimati uuendatud ( Teisipäev, 20 Jaanuar 2009 14:14 ) Loe lisa...
 

Ostlemisest

Saada link Prindi
Natuke näpunäiteid sisseostude tegemiseks.
Viimati uuendatud ( Laupäev, 04 Aprill 2009 07:38 ) Loe lisa...
 

Oma auto

Saada link Prindi
Tihti öeldakse, et ilma oma autota Austraaliat ei näe. Oma transpordi omamise eelised on selged – mine kuhu tahad, peatu, kus tahad ja tee, mida tahad. Kui oled hankinud minibussi või suurema auto, siis on teel olles ka ööbimiskoht olemas.
Viimati uuendatud ( Reede, 12 September 2008 15:52 ) Loe lisa...
 

Arstid, kliinikud ja haiglad

Saada link Prindi
Kerge on märgata, et suur osa Austraalia arstidest/õdedest on sündinud ja hariduse saanud väljaspool Austraaliat. Siiski käivad kõik tervishoiutöötajad läbi üsna karmi kontrolli ja atesteerimise, nii et üldiselt arstiabi kvaliteeti Austraalis peetakse heaks.
 Austraalia tervishoiusüsteemi negatiivseks pooleks reisijale on teenuste kallidus. Iga liigutus maksab ja seetõttu tuleb haigel välja käia üsna tublisid summasid. Nii on äärmiselt oluline omada reisi(tervise)kindlustust, mis enamjaolt katab ootamatu haigestumise või õnnetusega seotud kulud. Tihti toimib aga reisikindlustussüsteem nii, et tuleb endal esialgu arved kinni maksta ja pärast kindlustusfirmalt raha tagasi küsida. Kallimate asjade puhul on võimalik organiseerida ka nii, et kindlustusfirma maksab otse arstile/haiglale.
Viimati uuendatud ( Pühapäev, 11 Jaanuar 2009 08:14 ) Loe lisa...
 Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys