AUSTRAALIA INFO

 

Mida kaasa võtta?

Saada link Prindi
Mida vähem, seda parem, ütleks esimese hooga. Kui igasuguse liikumisega kaasneb mure, kuidas oma 30 kg kola uude kohta saada, siis reisimõnu kahvatub oluliselt. Samas aasta jooksul Austraalias elades-töötades-reisides läheb vaja üsna mitmekesist kraami, mille kohapealt muretsemine võib osutuda kulukaks.


Kaasa tuleks võtta järgmised asjad:

Olulisim:

Pass - jälgi, et oleks veel piisavalt tühje lehti alles, viisad täidavad passi ootamatult kiiresti, eriti kui tekib plaan peale Austraaliat Aasias ringi reisida vms. Eesti passi muretsemine Austraalias on vaevaline protsess.
Raha, pangakaart/krediitkaart
. On raske soovitada kui palju võtta kaasa sularaha ja mis valuutas. Kindlasti peaks olema midagi vähemalt esimesteks nädalateks. Parem tulla juba Austraalia dollaritega - kohapeal on valuutavahetus kulukas. Igaks juhuks võiks olla rohkem kui üks pangakaart, parem veel kui erinevatest pankadest. Eesti deebetkaarditega saab igal pool Austraalias maksta ja see on odavam kui sularaha automaadist välja võtta. Üks pangakaart võiks olla selline, kus on vähe raha peal ja hoida seda teistest rahaallikatest eraldi. Kui midagi juhtub, saavad kodused selle kaardi kaudu sulle raha saata.
Autojuhiluba (kui on), ka lubade inglise keelne tõlge/rahvusvahelised load võivad marjaks ära kuluda.
Reisikindlustus -
ei pea tingimata füüsiliselt endal kaasas olema (kuigi numbrid tuleks endale kuskile üles kirjutada), kuid peab olema olemas.
 Enamust neist eelmainitud asjadest on parem hoida väga ihu ligidal. Ära jäta neid hostelisse, järelevalveta rannale või seljakoti küljetaskusse. Paranoiline pole mõtet olla, kuid märksa parem karta kui kahetseda.


Riided: paar vahetust mugavaid lemmikriideid (olenevalt aastaajast ja minekukohast, kuid pigem mõeldes Eesti suveilmale), lisaks midagi pidulikumaks puhuks/välja minemiseks. Kui plaanis teha kas teenindus- või kontoritööd, siis on enamasti vajalikud mustad püksid/seelik ja viisakas pluus. Tuulejopp/kilekas, üks soojem fliis/dressipluus, rannariided. Kõike saab muidugi osta ka kohapealt.
 

Jalanõud: mugavad sandaalid, plätud – kavalam osta kohapealt (neid kantakse Austraalias igal puhul ja iga ilmaga, kuid kõige vajalikumad on nad (ühis)dussi kasutades ja rannas), kinnised kingad/saapad või tossud/matkasaapad (olenevalt eeldatavast töökohast ja reisiplaanidest). Kui plaanis töötada ehitusel või laos, võib vaja minna metallninaga saapaid (steel cap boots), aga neid naljalt väljaspool Austraaliat ei leia.
 

Kosmeetika: Igapäevaseid asju, nagu seep, šampoon, duššigeel pole mõtet suurtes kogustes kaasa vedada. Aga et igasugused pudelid on Austraalias enamasti väga suured, siis tasuks alustuseks kaasa võtta paar väiksemat pudelit. Kui on kindel eelistus teatud marki kreemide vms koha pealt, siis tasub nad kaasa võtta. Kuigi põhimargid on samad üle maailma, siis nt Eesti kosmeetikat või Lumene tooteid Austraaliast naljalt ei leia. Päikesekaitsekreemi tasub osta kohapealt – palju sorte valimiseks, enamasti väga tugeva kaitsefaktoriga nagu Austraalia päikesele kohane.
 

Esmaabi: mõned plaastrid, peavalutabletid, külmetusrohi – on hea, kui miskit igaks juhuks olemas. Kui vajadus võtta mingisuguseid retseptirohte, siis tuleks kaasa võtta nii rohud kui retsept/arsti kiri. Prillikandjatel soovitaks muretseda tagavarapaar prille ja varuda läätsed valmis kogu Austraalias oleku ajaks. Prillid-läätsed on kallid ja ilma retseptita/arsti juures käimata jutule ei võeta. Sama käib ka antibeebipillide kohta.
 

Pudi-padi: taskunuga, päikseprillid, pastakas, märkmik; kaart ja/või reisijuht.
 

Elektroonika: mobiil, läptop, fotokas, mp3 mängija - kui olemas ja arvad vaja minevat, võta muidugi kaasa koos kõigi juurdekäivate juhtmete ja laadijatega (adapter osta Austraaliast). Mida rohkem kallist kraami, seda hoolsam tuleb muidugi olla oma pagasiga. Austraalias on elektroonikatoodetel üsna konkurentsivõimelised hinnad, nii et võib mõelda ka ostmisele siin.
 

Taxfree: Kui oled suitsetaja, varu sigarette kogu lubatud piiri ulatuses (250 sigaretti) – kohapeal hinnad väga kallid. Ka pudel-paar kangemat jooki võib ära kuluda – aga järgi lubatavat limiiti. Vaata lähemalt siit.
 

Söök: arvestades Austraalia karmide toiduimpordi reeglitega (tutvu nendega Austraalia karantiiniameti veebilehel), võib kaasa võtta ainult töödeldud originaalpakendis kraami. Kõik tuleb tollis ette näidata, nt lahtine kommipakk või poolik leivapäts konfiskeeritakse.
 

Viimati uuendatud ( Laupäev, 13 September 2008 02:05 )  
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys