AUSTRAALIA INFO

 

Lennujaamast linna

Saada link Prindi
Teatavasti lennujaamast linna saamine on alati kallis. Austraalia pole sel puhul erandiks. Näiteks Sydney lennujaam asub vaid mingi tühised 10 km kesklinnast, vahemaad ja tavalisi rongihindu arvestades peaks piletihind olema 2-3 dollari kandis. Aga ei ole. Sama rong, aga lennujaamast sisenedes maksab pilet $13.60. Sama lugu muidugi ka lennujaama minnes. Kui kott raske ja aega vähe, siis pole mõtet kombineerima hakata – maksa ja sõida. Aga kui lennujaama on tihti asja ja siselennud maksavad vaid 50-60 dollari kandis, siis tundub lennujaama saamine ikka ülepaisutatult kallis. Õnneks ikka on paar muud varianti ka – lennujaama infobürood neist enamasti ei teavita.
 
Sydney lennujaam
Melbourne Tullamarine lennujaam
 
 
 

Sydney lennujaam:

On vaid üks kohalik buss mis hiilib läbi Sydney lennujaama terminalide. Ja peatub salamahti siselendude Qantase terminali ees (seal on kõrvuti kaks terminali – üks Qantase lendudeks ja teine nö odavlennunduse pärusmaa). Bussi number on 400 ja ta sõidab Bondi Junctionist Burwoodi ja tagasi läbi lennujaama (peatudes ka rahvusvahelises terminalis). Ja tiirutab seejuures tublisti ringi ka. Kui minek Bondi Junctioni (või idapoolsete linnaosade) kanti, siis on siiski valutum ring kaasa sõita ja ühe bussiga kohale jõuda. Kesklinna aga see buss ei vii. Kesklinna minekuks tuleb Bondi Junctioni suunas sõitva bussiga sõita Botany Roadini Mascotis. Siis sammuda teisele poole teed ja püüda kesklinna suunduv buss – numbreid on mitmeid, bussid sõidavad üsna otse Circular Quayni välja, läbides teel Redferni ja kesklinna.
Linnast lennujaama saab samamoodi (lihtsalt vastupidi) – valida Mascotisse sõitev buss ja siis Botany Roadil istuda ümber nr 400. Kobineeritud sõidu hind (kasutades TravelTen bussipiletit) on umbes $2.80/3.90 olenevalt kui kaugele kesklinna sõita. Bussigraafikud (buss nr 400 ei käi väga sageli) leiab www.131500.com.au.
 
Melbounre Tullamarine lennujaam:
Taaskord reklaamitakse välja vaid shuttlebus teenust - $15 kesklinna üks ots. Mis pole nii halb diil kui Sydneys, sest lennujaam asub oma 20 km kesklinnast. Aga ikkagi on olemas üks kohalik variant.
Buss peatub otse terminali ees, aga seal pole ei sõidugraafikut ega liinikirjeldust. Tasub ajad enne internetist järgi vaadata. Busse on tegelikult kaks 478 ja 479. Põhimõtteliselt tuleb lennujaamast sõita Moonee Pondsi bussiga Essendoni. Buss peatub kohe rongijaama ees ja sealt käivad üsna sageli rongid otse kesklinna. See on kõige kiirem variant. Mingil põhjusel osad (sama numbriga bussid) sõidavad vaid Airport West Shopping Centreni. Sel juhul tasub sammuda sadakond meetrit trammiliini alguseni ja trammiga nr 59 sõita otse kesklinna. Tramm on aeglasem kui rong ja sõit võib kesta 40-50 min. Monashi ülikooli kodulehelt saab üsna hea ülevaate http://msa.monash.edu.au/transport/publictransport/pt_airport.htm.
Kahetunni pilet (kahe tsooni oma) maksab $5.30, päevapilet $9.90. Ei tundu esmapilgul ehk nii suure võiduna, aga nt hommikul lennujaamast linna sõites saab päevapiletit veel kogu päeva kasutada – kehtib igas ühistranspordivahendis Melbourneis.

Rohkem infot metlinki veebilehelt - http://www.metlinkmelbourne.com.au/.

PS. Kui oled hostelis ööbija ja kavas linna jääda vähemalt kolmeks ööks, siis ei tasu unustada, et paljud hostelid pakuvad tasuta transporti lennujaamast linna. Tagasi peab aga ikka ise saama!
 


Kui sul on ideid teiste Austraalia linnade lennujaama transpordiühenduse kohta, siis ära hoia oma teadmisi vaka all!
 

 

Viimati uuendatud ( Reede, 12 September 2008 17:01 )  
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys