AUSTRAALIA INFO

 

Sydney rannad

Saada link Prindi
Ei ole midagi mõnusamat kui Sydneys elada rannas...talvisel ajal ja kesknädalal. Nimelt suviti ja nädalavahetuseti on Sydney rannad nii populaarsed, et see paratamatult annab tugevalt tunda seal elavatele inimestele. Autod pargitakse su õuemurule või ukse ette, kilkavad noorukid sebivad ringi, söögikohad käivad alla, sest teenindatavaid on nii palju jne. Noh eks see kõik on väike liialdus. On ju tegelikult ikka jube mõnus ärgata üles, kõndida paar minutit ja sulpsata jahedasse soolasesse merevette.
 Jah, üürihinnad on mõnevõrra kallimad kui teistes linnaosades. Samas kui nõudmised pole suured ja viibitav aeg napp, siis alati leidub ühiskortereid või väikesi toakesi, mis pole ammu remonti näinud..Teravam probleem on tegelikult transport - oma autot parkida raske, rongid põhimõtteliselt (poliitiline otsus) randadeni ei käi (välja arvatud kaugemale Cronullasse) ja bussid võivad olla lihtsalt frustreerivalt aeglased. 
 

Bondi Bondi rand on see kuulsaim. Valgeim liiv, siniseim laine ja peeneim bikiin. Ja jubedaim parkimisprobleem. Siin elavad rikkad ja ilusad ja need, kes selleks kavatsevad saada. Aga randa tasub kindlasti minna. Siit lõunapoole jookseb ka Sydney kauneim jalutusrada - katkematult Coogeeni (läbi Tamarama, Clovelly ja Bronte randade) ja sealt hüplikult edasi Maroubrani.

 

 

 

Coogee

Coogee on see lahe rand. Parajalt suur ja ilus. Ja veel piisavalt mõnus. Suvisel ajal siiski kohutavalt ülerahvastatud ning surfida siin ei saa. Teada-tuntud noorte eestlaste ja pidude kants.

 

 

 

 

Maroubra

Maroubra rand on vaat et pikemgi kui Bondi ja tal on küllaga sarmi. Aga rannas on nimesi tavaliselt vaid käputäis. Ühes ranna otsas tegutsevad tõsised surfarid, teised hüplevad inimesed vahuste lainete keskel. Maroubral pole enam City-tunnet, vaid see on juba pigem suburbia. Ühistranspordiga annab sinna tükk aega sõita.

 

 

 

Manly

Manly on pikka aega olnud kuulus kui Sydney boheemlaslikum ja easy-goingum rand. Ja linn asub siit imemõnusa praamisõidu kaugusel - aeglasega pool tundi, kiiremaga 15 minutit. Aga linnas töötades tuleb valmis olla selleks, et pidevalt peab bossile helistama ja vabandama, et näe, praam jälle ei sõida või jääb kapitaalselt hiljaks. Autoga linna sõitmisel on mitmeid kitsaskohti - kahtlematult üheks neist lummavate vaadetega Spiti sild. Manlyst edasi põhjapoole leidub veel küllaga kauneid randu - Dee Why, Curl Curl jpt. Lihtsalt sealt linna pääsemine on juba märksa tõsisem ettevõtmine.

Cronulla
Cronulla on Sydney ainuke rand, kuhu saab rongiga ligi. Aga ta on ka keskusest tubli jupp maad lõunapool. Cronulla rand on hästi pikk, aga et hoovused on tugevad, siis ujujaid leiab enamasti vaid äramärgitud paarist kohast. Surfarid naudivad aga laineid täiega. Üldiselt Cronulla tundub olevat igati hea koht elamiseks ja merevaadete eest ei nõuta siin alati hingehinda.
 

Palm Beach

Siit leiab kuulsa Summer Bay ranna - ilusa ja linnavälise ja enamasti üsna inimtühja. Inimesi elab siinkandis vähe - kõik maa on välja jagatud multimiljonilistele häärberitele ja nädalavahetuskodudele.

 

 

 

 

Mujal

Üldiselt tuleb ikka linnast välja sõita, et ette satuks mõni päris paradiisirand. Austraalias on aga neid umbes mustmiljon. Nii et avastamisrõõmu jagub küllaga.


 
Viimati uuendatud ( Pühapäev, 11 Jaanuar 2009 08:37 )  
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys