AUSTRAALIA INFO

 

WH viisa teiseks aastaks

Saada link Prindi

Alates 2006. aastast on võimalik taotleda Working Holiday viisat ka teiseks aastaks. Seda võib teha Austraaliast lahkumata kohe esimese viisaaasta järel , või siis kunagi hiljem kui tuju tuleb (ja vanus on veel alla 31 ning muud tingimused täidetud).

Teise aasta WH viisa on iseenesest imehea võimalus, kuid asjal on ka üks konks. Viisa saamise tingimuseks on kolm kuud tõestatud "spetsiifilist" tööd regionaalses Austraalias. Regionaalseks Austraaliaks peetakse üldjuhul iga ala, mis jääb suurlinnadest eemale. Kõige kaugemale tuleb sõita Sydneyst, kuid nt Perthi ümbruses algab regionaalne Austraalia linnale üsna lähedal. Kogu Põhja-Territoorium, Lõuna-Austraalia ja Tasmaania on regionaalsed alad. Regionaalne Austraalia on ära määratud postikoodide kaupa, ülevaate sobilikest postikoodidest leiab siit.

Kui algul peeti teise aasta WH viisa saamiseks sobilikuks vaid põllumajandusliku iseloomuga tööd, siis nüüdseks on ampluaa laienenud ja räägitakse pigem "spetsiifilisest" tööst. Sobilikud töövaldkonnad on taime- või loomakasvatus, kalandus, pärlindus, metsandus, kaevandus või ehitus. Täpsemad juhised leiab taaskord siit. Tuleks silmas pidada, et palgatöö kõrval peetakse sobilikuks ka vastavat vabatahtlikutööd regionaalses Austraalias. WWOOFing (Willing Workers On Organic Farms) on heaks variandiks, mida võivad kaaluda ka need, keda muidu raske maatöö sugugi ei meelita.

Vajalikud kolm töökuud ehk 88 tööpäeva ei pea olema tehtud järjest, ega ühe tööandja juures. Oluline on lihtsalt ise arvet pidada, hoida alles oma payslipid ja lahkudes paluda tööandjalt tõendit. DIMIA veebilehelt saab alla laadida vormi 1263, mis on soovitatav iga farmeri juures täita lasta.
Fakt on see, et kõiki neid detaile alati ei jõuta kontrollita ja vajalik tõestusmaterjal on võimalik kokku saada ka bluffides. Selline tegevusviis on loomulikult ebaaus ja vahele jäämise korral Austraaliasse ilmselt hiljem enam asja pole. Et neid juhtumeid on ilmselt kogunenud juba virnaviisi, siis järjest karmimaks on kontroll läinud ja suure tõenäosusega helistatakse farmerile, kelle oma avaldusele kirja oled pannud.

Vahel tuleb teise aasta WH viisa taotlemiseks läbi teha ka tervisekontroll. Samas on hetkel käimas ka selline prooviprogramm, et Austraalias olles teise aasta WH viisat taotledes tervisekontrolli ei nõutai. Kui viisataotluse järel vastavat instruktsiooni ei tule, siis järelikult pole kopsupilt tarvilik. Kui nõue siiski esitatakse, siis tuleb tervisekontroll teha HSA (Health Services Australia) süsteemis, olenevalt osariigist ja linnast on hinnad pisut erinevad, üldjuhul 250 dollari kandis. Tulemuste riigiorganiteni jõudmiseni kulub tavaliselt alla kahe nädala.

Teise aasta viisahind on sama, mis esimese aasta omalgi ehk hetkel 230 dollarit; enamus tingimusi ja piiranguid on ka samad (erandiks: 2 WH viisa taotlemishetkel pole kohustust viibidal väljaspool Austraaliat).

Kui teise aasta WH viisa taotlemine ei õnnestu (nt vanuse või spetsiifilise töö puuduse tõttu), siis Austraaliasse jäämiseks on veel mõned variandid. Need on siiski juba märksa rohkem vaeva-, aega- ja rahanõudvad.

 

Viimati uuendatud ( Kolmapäev, 26 Mai 2010 12:08 )  
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys